Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

3,5 mln złotych na szkolenia zawodowe

5 kwietnia 2018, 13:11

3,5 mln złotych na szkolenia zawodowe

3,5 mln złotych na szkolenia zawodowe

Ponad 3,5 miliona zł otrzymają jaworznickie szkoły na wdrożenie innowacyjnych projektów w zakresie szkolnictwa zawodowego. Celem przedsięwzięć jest aktywna współpraca z przedsiębiorcami i budowanie kształcenia zawodowego w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy ale również popularyzacja zaangażowania przedsiębiorców w proces edukacji młodzieży.

- Projekt został złożony przez Wydział Rozwoju i Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020. Wdrożenie projektów rozpocznie się od września tego roku w dwóch jaworznickich szkołach: Centrum Kształcenia Praktycznego oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Jaworznie - tłumaczy Anna Mocała - Kalina, naczelnik Wydziału Rozwoju i Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie. - Trwa procedura związana z podpisywaniem umów o dofinansowanie.

W ramach projektów uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych kursów podnoszących ich kompetencje na rynku pracy oraz staży w przedsiębiorstwach. Oferta skierowana jest nie tylko do jaworznickich uczniów, w ramach projektu przewidziane są również szkolenia podnoszące umiejętności nauczycieli przedmiotów zawodowych, zostaną też doposażone pracownie do praktycznej nauki zawodu.

"Program wsparcia praktycznej nauki zawodu" realizowany będzie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Jaworznie, zaś program "Zawód = praca - programy wsparcia szkół prowadzących kształcenie zawodowe w powiązaniu z praktyczną nauką zawodu" w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie.

Szczegóły dotyczące obu programów dostępne w załączniku poniżej.