Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018

16 marca 2018, 14:20

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018

W Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrowa Narodowa, w piątek - 16 marca br. odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2018.Podczas uroczystego wręczenia nagród jaworznickim uczniom, którzy wykazali się największa wiedzą z zakresu pożarnictwa, wzięli udział Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, organizatorzy miejskich eliminacji turnieju z Zarządu Powiatowego OSP oraz nauczyciele i uczniowie szkół biorących udział w konkursie.

Popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej to główne cele tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, kierowanego do młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dzisiaj w strażnicy OSP w Dąbrowie Narodowej najlepsi jaworzniccy uczniowie odebrali puchary, dyplomy i nagrody.

Turniej wiedzy pożarniczej w szczególności służy upowszechnianiu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczniowie, którzy w eliminacjach miejskich zajęli najwyższe pozycje, już w kwietniu wezmą udział w kolejnej fazie konkursu, tym razem na szczeblu wojewódzkim.

Laureatom serdecznie gratulujemy!
 

Obrazek
Obrazek