Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Nowa rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno

28 lutego 2018, 15:33

Nowa rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno

Nowa rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno

Podczas dzisiejszej konferencji "Miasta Idei", prezydent Paweł Silbert ogłosił nową taryfę biletową, która ma zmienić sposób korzystania z komunikacji miejskiej w Jaworznie. Już od 4 czerwca br. będzie można kupić bilet roczny za 180 zł, półroczny za 120 złotych, kwartalny za 90 zł a cena biletu miesięcznego zostaje obniżona do 60 zł. Bilety ulgowe kosztować będą połowę tych kwot.

Dlaczego miasto wprowadza takie taryfy?

- Jesteśmy przekonani, że współczesną miejskość tworzy transport publiczny. Miasta, które mają słabą komunikację zbiorowa "usychają". Są nieprzyjazne dla swoich mieszkańców. Zatłoczone, głośne, odstręczające - mówi prezydent Paweł Silbert. - Nie da się zmusić mieszkańców do tego, by korzystali z transportu publicznego. Ale można ich do tego zachęcić. Ludzie muszą chcieć korzystać z komunikacji zbiorowej. A będą chcieli, gdy będzie wygodna, tania, punktualna i pewna. Nasze miasto stworzyło dobry transport. Dziś chcemy, by jego potencjał uczynił życie w Jaworznie jeszcze lepszym. Proponujemy zupełnie nowe, w skali kraju - nowatorskie - taryfy.

Już od 4 czerwca 2018 r. każdy zyska nową, dodatkową opcję biletową!

  • od 50 gr dziennie,
  • od 15 zł miesięcznie,
  • 180 zł za cały rok na całą sieć bez ograniczeń,
  • ulga dla młodzieży 50 proc. - bilet roczny 90 zł! (od 0,25 gr dziennie, od 7,5 zł miesięcznie).

To nowy poziom mobilności dla każdego - cała sieć, od Chrzanowa do Katowic i Sosnowca w PKM Jaworzno.

Oferta dotyczy też nowych biletów:

  • półrocznych - cena 120 zł,
  • kwartalnych - cena 90 zł,
  • miesięcznych - cena 60 zł.

Wszystkie dotychczasowe bilety pozostają w ofercie.
- - -

Dlaczego miasto zdecydowało się na wprowadzenie takich taryf?

„Jesteśmy przekonani, że współczesną miejskość tworzy transport publiczny. Miasta, które mają słabą komunikację zbiorowa usychają. Są nieprzyjazne dla swoich mieszkańców. Zatłoczone, głośne, odstręczające.

Nie da się zmusić mieszkańców do tego by korzystali z transportu publicznego. Ale można do tego zachęcić. Ludzie muszą chcieć korzystać z komunikacji zbiorowej. A będą chcieli by będzie wygodna, tania, punktualna i pewna. Nasze miasto stworzyło dobry transport. Dziś chcemy, by jego potencjał uczynił życie w Jaworznie jeszcze lepszym. Proponujemy zupełnie nowe, w skali kraju – nowatorskie – taryfy.

Od 1 czerwca pojawią się nowe bilety okresowe – roczny bilet na całą sieć obsługiwaną przez PKM Jaworzno będzie kosztował 180 złotych. Bilet półroczny – 120 złotych. Bilet kwartalny - 90 zł, miesięczny – 60 złotych. Pozostałe taryfy pozostają bez zmian. Ulgi będą obowiązywać.

Dlaczego? Bo uważamy, że poruszanie się po mieście transportem publicznym jest najlepsze dla nas wszystkich. Teraz chcemy by było ekonomicznie najwygodniejsze. Nowe bilety będą wabikiem i zachętą do odbywania nawet krótkich podróży autobusem a nie samochodem. Posiadacz biletu rocznego będzie mógł dokonać nieograniczonej niczym ilości podróży za 50 groszy dziennie.

Chcemy, żeby podróżowanie autobusami stało się modne. Bo rozwija więzi społeczne. Integruje. Buduje społeczność. A nawet rodzi związki. Chcemy by samochodami po mieście poruszali się tylko ci, którzy naprawdę muszą. Chcemy by rodzinom wystarczył do wygodnego życia jeden samochód. A ci, którzy nie chcą mieć prywatnie aut nie czuli się w żaden sposób upośledzeni. Najnowocześniejsze na świecie autobusy elektryczne dowiozą nas wygodnie i bezpiecznie do każdego punktu w mieście.”

Obrazek