Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Pamięci gen. Feliksa Kamińskiego

27 lutego 2018, 15:39

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej przewodniczący Wiesław Więckowski odczytał list Pana Pawła Kamińskiego - syna gen. Feliksa Kamińskiego, którego imieniem w ubiegłym roku nazwano jedną z jaworznickich ulic.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej przewodniczący Wiesław Więckowski odczytał list Pana Pawła Kamińskiego - syna gen. Feliksa Kamińskiego, którego imieniem w ubiegłym roku nazwano jedną z jaworznickich ulic.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej przewodniczący Wiesław Więckowski odczytał list Pana Pawła Kamińskiego - 90-letniego syna gen. Feliksa Kamińskiego, którego imieniem w ubiegłym roku nazwano jedną z jaworznickich ulic. Z tej okazji na ręce radnych przekazano pamiątkowe kalendarze z fotografiami cudem ocalałymi w czasie Powstania Warszawskiego.

- Z nieukrywaną satysfakcją przyjąłem decyzję Rady Miejskiej w Jaworznie o nadaniu nazwy ulicy imieniem mojego Ojca generała Feliksa Kamińskiego. Przyznaję, że inicjatywa ta było dla mnie zaskoczeniem, ponieważ się jej nie spodziewałem i osobiście o nią nie zabiegałem (…) - czytamy w liście Pana Pawła Kamińskiego. - Dziękuję za pamięć, życzliwość oraz docenienie zasług mojego Ojca zarówno dla miasta, jak i Polski (…). Ojciec mój urodził się w Jaworznie, stąd pochodzili jego rodzice i dziadkowie. W celu przybliżenia Jego sylwetki, wspólnie z najbliższymi zdecydowaliśmy o wydaniu pamiątkowego kalendarza, specjalnie dedykowanego Państwu. Umieściliśmy w nim fotografie ze zbiorów rodzinnych, cudem ocalałe w czasie Powstania Warszawskiego. Przekazując go mam nadzieję, że będzie on miłą pamiątka na cały 2018 r.

Podczas ubiegłorocznej akcji dekomunizacji imieniem gen. Feliksa Kamińskiego nazwano ulicę na Osiedlu Stałym.

Przypomnijmy, Feliks Kamiński (1886 - 1940) - urodzony w Jaworznie. Generał rozstrzelany przez NKWD w 1940 r. w Charkowie. Członek Związku Strzeleckiego, podporucznik artylerii w Legionach Polskich. Uczestnik I Wojny Światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej. Za bohaterstwo okazane w wojnie odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari. Pełnił funkcje adiutanta marsz. Józefa Piłsudskiego.

ObrazekObrazekObrazekObrazek