Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Remonty gruntówek - spotkania z mieszkańcami

1 lutego 2013, 07:52

Wiosną kontynuowane będą inwestycje drogowe w dzielnicach. Zgodnie ze złożoną obietnicą, Prezydent Miasta spotka się z mieszkańcami, aby porozmawiać o zakresie modernizacji dróg gruntowych. Pierwsze spotkanie, dedykowane mieszkańcom Byczyny i Cezarówki Dolnej, odbędzie się już w najbliższy wtorek, 5 lutego o godz. 17.00 w klubie Niko w Byczynie.

W budżecie miasta na 2013 rok na przebudowę dróg gruntowych zapisano ponad 6 mln zł. W roku 2014 kwota ta wzrośnie do 14 mln zł. Takie nakłady finansowe pozwolą w znacznym stopniu zmodernizować osiedlowe drogi gruntowe, których w naszym mieście wciąż jest blisko 100 km. Prace nabiorą tempa również dlatego, że Miejski Zarząd Dróg i Mostów wzbogacił się o dodatkowy sprzęt drogowy i pracowników, po zlikwidowanym Miejskim Zakładzie Drogowym.

- Chciałbym, zgodnie z moją obietnicą, aby w najbliższych latach ciężar modernizacji i remontów został przeniesiony do osiedli. I chciałbym, aby to jaworznianie sami decydowali o tym, jakie inwestycje będą wykonywane w danej dzielnicy - mówi prezydent Paweł Silbert. - To przecież mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest najbardziej potrzebne w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Pierwsze tego typu spotkanie, dedykowane mieszkańcom Byczyny i Cezarówki Dolnej, odbędzie się w Klubie Niko (Byczyna), już  w najbliższy wtorek - 5 lutego o godz. 17:00. Podczas spotkania w szczegółach omówiony zostanie plan remontów gruntówek w dzielnicy. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przedstawi wstępny harmonogram prac oraz wskaże ewentualne utrudnienia, z jakimi w czasie modernizacji zetkną się mieszkańcy.

Spotkania w kolejnych dzielnicach odbędą się już po feriach zimowych. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na stronie miejskiej: www.jaworzno.pl.