Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Jaworzno zwycięzcą plebiscytu "Kocham To Miasto"

12 grudnia 2017, 14:22

Jaworzno zwycięzcą plebiscytu Kocham To Miasto

Jaworzno zwycięzcą plebiscytu "Kocham To Miasto"

Jaworzno zwycięzcą plebiscytu "Kocham To Miasto - Miasto Roku 2017"! To internauci - mieszkańcy Jaworzna zdecydowali, że tytuł "Miasta Roku 2017" trafił do Jaworzna, które pokonało 25 innych miast biorących udział w drugiej edycji plebiscytu "Kocham To Miasto - Miasto Roku 2017" wspieranego przez HRS. Nasze miasto zdobyło aż 23 341 głosów, bezapelacyjnie zyskując tytuł Miasta Roku 2017.

Mieszkańcy udowodnili, że to właśnie Jaworzno jest według nich najbardziej cenionym i ulubionym miastem w tym roku, ich ogromne wsparcie i zaangażowanie, setki komentarzy, w których uzasadniali, dlaczego kochają swoje miasto dało zdecydowaną wygraną. Jaworzno doceniono m.in. za: rozwój, przestrzeń, nowoczesność i przede wszystkim naturę.

- Miasto, na którym powinny wzorować się inne. Łączy się tu historię z nowoczesnością (najlepszym przykładem jest rynek z zabytkowymi zabudowaniami, koło którego codziennie przejeżdżają dziesiątki elektrycznych autobusów). Trafione inwestycje, piękne krajobrazy, niemalże doskonała infrastruktura, jedna z najnowocześniejszych, najtańszych i najbardziej komfortowych komunikacji miejskich w tej części Europy. Dziesiątki wydarzeń kulturowych i sportowych każdego roku. Powstająca pierwsza w Europie Środkowej Velostrada. Jaworzno przez ostatnią dekadę zrobiło oszałamiające postępy w każdej możliwej dziedzinie funkcjonowania miasta. Świetna polityka władz w połączeniu z cudownymi mieszkańcami sprawia, że, nawet przy przypadkowej wizycie, ciężko się nie zakochać i nie pozostać na stałe w tym idealnym mieście - to tylko jeden z komentarzy, które pojawiły się podczas głosowania na Jaworzno.