Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Pierwsze klucze do "Sfery" wręczone

5 lutego 2018, 14:57

Pierwsze klucze do Sfery wręczone

Pierwsze klucze do "Sfery" wręczone

W poniedziałek, 5 lutego prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcą Moniką Bryl wręczyli nowym lokatorom klucze do mieszkań w I etapie inwestycji pod nazwą "Osiedle Sfera". Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało tutaj do użytku pierwszych 9 bloków z 84 lokalami na wynajem.

W uroczystości udział wzięli m.in. także Janusz Łach - prezes JTBS Sp. z o.o., Maria Materla - radna Sejmiku Województwa Śląskiego oraz ks. dr Mariusz Karaś - kanclerz Kurii Sosnowieckiej.

- Bardzo cieszy mnie fakt, że w naszym mieście tak szybko rozwija się rynek nieruchomości i cały czas wzbogacana jest oferta mieszkaniowa. Dbamy o to, by była korzystna i atrakcyjna, a przez to zachęcała do osiedlania się w Jaworznie - mówi prezydent Paweł Silbert. - Inwestycje realizowane przez Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wpisują się w naszą prorodzinną politykę rozwoju miasta. Przez kilka ostatnich lat działania związane z budownictwem mieszkaniowym zmieniły krajobraz wielu jaworznickich dzielnic, czyniąc je atrakcyjnymi miejscami do mieszkania i codziennego życia. "Osiedle Sfera" to kolejna inwestycja oferująca mieszkańcom doskonałe warunki do zamieszkania, z dobrą komunikacją i zapleczem rekreacyjnym.

Mieszkania mieszczą się w 3-kondygnacyjnych budynkach (parter, I piętro i poddasze użytkowe) i składają się z 6-11 lokali każdy.

"Osiedle Sfera" to największa inwestycja mieszkaniowa od czasów budowy osiedla Gigant w latach 80-90 XX w. W okolicy Ośrodka Edukacji Ekologiczno - Geologicznego GEOsfera, Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje osiedle, w którym swoje miejsce w Jaworznie znajdą aż 402 rodziny.

Na nowym osiedlu znajdą się 402 mieszkania i ponad 800 miejsc parkingowych. Ponadto mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. boisko wielofunkcyjne i plac zabaw.  Dopełnieniem krajobrazu ma być pełna infrastruktura drogowa oraz liczne drzewa i krzewy, których nasadzenia są tak zaplanowane, by każdemu z budynków wielorodzinnych zapewnić kameralność.

Aktualnie trwa II etap budowy osiedla, w którym dostępnych będzie 90 mieszkań na wynajem oraz 23 mieszkania na własność. Planowane przekazanie kluczy odbędzie się jeszcze jesienią tego roku.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek