Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Od 29 stycznia zamknięty fragment Trasy Śródmiejskiej!

27 stycznia 2018, 13:59

Przypominamy, że już w poniedziałek 29 stycznia br. zostanie zamknięty czasowo odcinek Trasy Śródmiejskiej od ul. Lipowej do ul. Kolejowej. Objazd zostanie poprowadzony starą drogą, czyli ul. Grunwaldzką. Kierowcom pokonującym dłuższe dystanse sugerujemy, by - w miarę możliwości - wybierali przejazd obwodnicami miasta.

Zamknięcie śladu DK79 związane jest z realizacją jednego z etapów dużej inwestycji jaką jest budowa Velostrady. Pod wyłączonym z ruchu odcinkiem Trasy Śródmiejskiej prowadzona będzie budowa tunelu, który połączy odcinki pierwszej w Polsce bezkolizyjnej drogi dla rowerów i pieszych. Obecnie zamknięcie Trasy Śródmiejskiej przewidziane jest do końca czerwca - czyli pięć miesięcy. Wykonawca robót - Banimex będzie dokładał starań, by przyspieszyć roboty i skrócić zamknięcie drogi.

Niedogodności dla kierowców po oddaniu tunelu zamienią się w korzyści - wygodne połączenie największych osiedli z centrum oznaczać będzie zwiększenie ruchu rowerowego i pieszego, co oznacza więcej miejsca na ulicach i łatwiejsze znalezienie miejsc do parkowania. Z badań mieszkańców wynika, że duża grupa powstrzymuje się przed podróżami rowerem lub pieszo z powodu braku wygodnej drogi.

Na czas prowadzenia prac wrócimy w Śródmieściu do układu drogowego jaki mieliśmy dziesięć lat temu - gdy główną drogą była ulica Grunwaldzka na Pechniku. Z tego powodu na skrzyżowaniu z Kolejową przy Galenie ul. Grunwaldzka będzie miała pierwszeństwo. A Kolejowa od strony Moniuszki będzie podporządkowana.
 

Obrazek