Nowe oblicze hali widowiskowo-sportowej

14 grudnia 2017, 09:10

Wizualizacja Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum miasta

Rozbudowa oraz termomodernizacja Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum miasta staje się faktem. 19 grudnia br. w Wydziale Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Jaworznie zostanie podpisana umowa na roboty budowlane. Przedmiotem inwestycji jest termomodernizacja budynku wraz z zagospodarowaniem terenu oraz remontem instalacji i pozostałej infrastruktury technicznej.

- W zakres przedmiotu inwestycji wchodzi także rozbudowa budynku hali o dwa magazyny sprzętu sportowego. Na projektowane zagospodarowanie terenu składają się: częściowa wymiana nawierzchni utwardzonych w bezpośrednim sąsiedztwie termomodernizowanego obiektu, wprowadzenie niewielkich zieleńców przy fragmentach elewacji oraz niezbędne instalacje związane z projektowaną iluminacją budynku - mówi Andrzej Kramarz, Kierownik Referatu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Wydziale Inwestycji Miejskich.

Umowa zostanie podpisana z firmą P.B. DOMBUD S.A. z Katowic, a jej wartość to około 13,5 mln. zł. Termin zakończenia robót zaplanowano na 30 września 2018 r.

- Już wkrótce ruszamy z realizacją zaplanowanych i ważnych inwestycji w ścisłym centrum miasta. Dzięki temu nowe oblicze zyska Hala Widowiskowo-Sportowa, powstanie także Miejskie Centrum Integracji Transportu - zabudowany parking dla rowerów na Placu Górników, nowe centrum przesiadkowe oraz podziemny parking przy hali - wyjaśnia prezydent Paweł Silbert. - Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom wyższy komfort podróżowania i spędzania wolnego czasu. Jestem pewien, że dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jaworznianie będą zadowoleni i dumni z tego jak rozwija się i zmienia nasze miasto.

Projekt pn.: Termomodernizacja Hali Widowiskowo-Sportowej ul. Grunwaldzka 80 w Jaworznie zostanie dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi: 5 374 129,68 zł.

Celem głównym projektu jest poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym regionu poprzez głęboką, kompleksową modernizację energetyczną obiektu Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie.