Niepełnosprawny absolwent - aktywizacja zawodowa

11 grudnia 2017, 13:19

14 grudnia o godz. 13

14 grudnia o godz. 13:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbędzie się konferencja "Niepełnosprawny absolwent - aktywizacja zawodowa: szanse i możliwości", w ramach której przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące możliwości wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

- Miejsce osób niepełnosprawnych w społeczeństwie zależy od organizacji systemu integracji, edukacji i jakości prawa zastosowanego w praktyce. Zależy także od tego, czy uda się przełamać obojętność, bierność, egoizm, niezrozumienie społeczności, w której żyje osoba niepełnosprawna - tłumaczy Maria Materla, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych. - Osoby niepełnosprawne potrzebują wiedzy i wsparcia ze strony społeczeństwa, aby móc w pełni realizować siebie. Okazywane wsparcie nie powinno być jednak traktowane jako przywilej, ale jako przysługujące prawo.

Konferencja organizowana jest przez: Pełnomocnika Prezydenta Miasta Jaworzna ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Doradcę Metodycznego Pedagogów Szkolnych i Doradców Zawodowych, a w roli prelegentów wystąpią pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Inspektorat w Jaworznie oraz Pan Wiesław Nowak - wieloletni członek Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.