Szlachetna Paczka

11 grudnia 2017, 12:55

Szlachetna Paczka

Jaworzno po raz kolejny włączyło się do świątecznej akcji "Szlachetna Paczka", której wielki finał w naszym mieście odbył się 9 grudnia. W szesnastej edycji kampanii na terenie Jaworzna wsparcie uzyskało 49 rodzin. Jak co roku w pomoc dla jednej z jaworznickich rodzin włączyli się również pracownicy Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Podczas finału, z lokalnym sztabem koordynatorami akcji, wolontariuszami i darczyńcami "Świątecznej Paczki", spotkała się wiceprezydent Monika Bryl.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. W Jaworznie akcja jest organizowana od ośmiu lat. W Szlachetnej Paczce prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek