Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich

10 grudnia 2017, 16:42

Rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich

Rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich

W niedzielę, 10 grudnia br. odbyła się uroczystość poświęcenia i odsłonięcia nowego obiektu publicznego - ronda imienia Marii i Lecha Kaczyńskich u zbiegu ulicy Św. Wojciecha i "Obwodnicy Północnej". W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz, związków zawodowych oraz mieszkańcy Jaworzna.

Po uroczystej Mszy Świętej w Kolegiacie pw. Św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta, specjalnie podstawionym autobusem udali się z Rynku - na rondo imienia Marii i Lecha Kaczyńskich u zbiegu ulicy Św. Wojciecha i Obwodnicy Północnej, gdzie odsłonięto tablice pamiątkowe i poświęcono obiekt.

W uroczystościach wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert wraz z zastępcami Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem, Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki – inicjator upamiętnienia Pary Prezydenckiej w naszym mieście; Posłowie na Sejm RP: Ewa Malik, Waldemar Andzel, Robert Warwas oraz Senator Michał Potoczny. Obecni na uroczystości byli również przedstawiciele struktur Prawa i Sprawiedliwości z regionu, Radni Rady Miejskiej, przedstawiciele organizacji związkowych NSZZ "Solidarność" na czele z wiceprzewodniczącym Komisji Krajowej Bogdanem Bisiem oraz mieszkańcy Jaworzna.

Po poświęceniu tablic pamiątkowych na nowym rondzie, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbyło się spotkanie autorskie z redaktor Dorotą Łosiewicz -  autorką książki "Moi Rodzice" o śp. Marii i Lechu Kaczyńskich - wywiad rzeka z Martą Kaczyńską.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek