Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Trwa "Akcja Zima"

1 grudnia 2017, 12:16

Trwa Akcja Zima

Trwa "Akcja Zima"

Od 1 listopada trwa Akcja Zima, w trakcie której dwóch wykonawców zajmuje się zimowym utrzymaniem dróg i ciągów pieszych. Są to - podobnie jak w ubiegłych latach - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania z Jaworzna oraz ZUKTZ "Jacek Wieczorek".

Warunki pogodowe sprawiły, że na jaworznickich ulicach pojawił się sprzęt usuwający śnieg i zapobiegający oblodzeniom. W różnych częściach Miasta spotkać można pługo - piaskarki do utrzymywania dróg i chodników. W niektórych miejscach konieczna jest interwencja ludzkich rąk - tam, gdzie sprzęt nie może wjechać, pojawiają się pracownicy usuwający śnieg łopatami. Przede wszystkim w rejonie przejść dla pieszych, na schodach, przy przejściach podziemnych czy na ciągach pieszych.

Przypominamy, że Miasto podzielone zostało na dwa rejony, które rozdziela granica wzdłuż ulic: Batorego, Szczakowskiej, Grunwaldzkiej, Jana Pawła II (TŚ) i Krakowskiej.

Rejony natomiast wyglądają następująco:

  • Rejon nr 1 to dzielnice: Szczakowa, Pieczyska, Dobra, Ciężkowice, Wilkoszyn, Jeziorki, Cezarówka Górna, Koźmin, Cezarówka Dolna, Podwale, Gigant, ½ Centrum, ½ Bory, ½ Byczyna - MPO Sp. z o. o.
  • Rejon nr 2 to dzielnice: Długoszyn, Niedzieliska, Oś. Stałe, Łubowiec, Dąbrowa Narodowa, Oś. Awaryjne, Wysoki Brzeg, Podłęże, Stara Huta, Jeleń, ½ Centrum, ½ Bory, ½ Byczyna - ZUKTZ Jacek Wieczorek.

Kontakty do wykonawców:

Rejon 1:
MPO Sp. z o.o. z Jaworzna
tel. 667 632 632
tel. 32 617 72 68
dyspozytor_jaworzno@grupa-eneris.pl

Rejon 2: ZUKTZ Jacek Wieczorek z Bytomia
tel. 501269163
azjaworzno@poczta.fm

Jeśli chodzi o utrzymanie Rynku, odpowiedzialnym za to zadanie będzie firma PHU WALKO, ze wsparciem sił własnych Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. W godzinach od 15.00 do 22.00 w dni powszednie oraz od 6.00 do 22.00 w weekendy i święta odśnieżać będzie firma Walko. Natomiast w godzinach od 7.00 do 15.00 pracownicy MZDiM.