Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

16 listopada 2017, 17:18

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Co roku 14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z okazji tego wydarzenia, przedstawiciele Koła Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Jaworznie zorganizowali spotkanie, podczas którego za zaangażowanie i pracę podziękował zebranym zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

- Składam wszystkim członkom Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków koło w Jaworznie wyrazy uznania za aktywną działalność profilaktyczną, która wpływa na zmniejszenie ryzyka zachorowań oraz większą świadomość przyczyn tej choroby - mówił podczas spotkania zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą dostrzegam ogromną rolę, jaką Stowarzyszenie Diabetyków odgrywa w kształtowaniu opieki diabetologicznej w naszym mieście. Dziękuję Państwu za ten ważny wkład w rozpowszechnianie edukacji wśród chorych na cukrzycę oraz ich rodzin. Nadal istnieje potrzeba stałego pogłębiania wiedzy na temat choroby, jej leczenia, ale również zagrożeń z niej wynikających.

***

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Wedle szacunków w Jaworznie choruje na nią około 20 tys. osób. Jaworznickie Koło Terenowe Stowarzyszenia Diabetyków działa od 18 lat.

- Serdecznie zapraszamy do wizyty w naszej siedzibie lub prosimy o kontakt telefoniczny - zachęca do wizyty w organizacji Marek Nowak, Prezes Zarządu Koła Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Jaworznie.

Kontakt:
Prezes Zarządu Koła Marek Nowak - tel. 696 667 164
Siedziba: 43-600 Jaworzno, ul. Grunwaldzka 35

ObrazekObrazekObrazek