Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

16. finał konkursu "Góry nasze Góry"

15 listopada 2017, 10:33

16. finał konkursu Góry nasze Góry

16. finał konkursu Góry nasze Góry

Za nami finał szesnastej edycji konkursu "Góry nasze Góry" organizowanego przez oddział PTTK w Jaworznie. Cały cykl konkursowy skierowany był do uczniów jaworznickich szkół i składał się z dwóch etapów.

Pierwsza część konkursu polegała na przemierzaniu górskich szlaków i zdobywaniu górskich szczytów. Ta część została udokumentowana poprzez zdobyte punkty, potwierdzone w książeczkach GOT. Specjalne znaczenie, co jest już coroczną tradycją, miał udział drużyn w Rajdzie Górskim Oddziału PTTK pod nazwą "Spełnione Marzenia". XIV z kolei rajd odbył się w tym roku w Kotlinie Kłodzkiej. Masyw Śnieżnika stał się motywem przewodnim finału konkursu. Oddział PTTK w Jaworznie zorganizował w 2017 roku wiele imprez górskich, a młodzi turyści mogli uczestniczyć również w Szkolnej Lidze Turystyki Górskiej.

Druga część teoretyczna konkursu odbyła się w sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Finał konkursu przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz szkoły podstawowe - "klasy starsze", dawne gimnazja. Część pierwsza polegała na pracy z mapą Masywu Śnieżnika. Uczestnicy w trzyosobowych drużynach rozwiązywali siedem zadań m. in.: poszukiwanie punktów na mapie oraz pomiar odległości pomiędzy wskazanymi punktami. Po przerwie przystąpiono do indywidualnych odpowiedzi ustnych.

Wyniki klasyfikacji generalnej szkół podstawowych, której honorowym patronem był Prezydent Miasta Paweł Silbert przedstawiają się następująco:

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 19 (436 pkt.),
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 16 (435 pkt.),
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 18 (350 pkt.).

Rywalizacja w kategorii starszej, której patronem był Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Więckowski wygrało Gimnazjum nr 1 (450 pkt.) przed Gimnazjum nr 9 (375 pkt.), miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 15 (350 pkt.), a czwarte miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 5 (140 pkt.).

Wyniki indywidualne - szkoły podstawowe:

  1. Nadia Pieczara - 46 pkt.- Szkoła Podstawowa nr 19
  2. Bożena Borowska - 43 pkt.- Szkoła Podstawowa nr 16
  3. Zofia Zarzeczny - 38,5 pkt.- Szkoła Podstawowa nr 19

Wyniki indywidualne - kategoria starsza:

  1. Jan Szczepański - 48 pkt.- Gimnazjum nr 1
  2. Krzysztof Wieniewski - 43 pkt.- Gimnazjum nr 1
  3. Filip Chałupka - 37 pkt - Gimazjum nr 9

W rozdaniu nagród, pucharów i dyplomów laureatom konkursu udział wzięli: prezes Oddziału PTTK Wiesław Stachura, Roman Jońca, kierownik Referatu Kultury i Sportu UM Jaworzna oraz organizatorzy konkursu.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek