Ekologiczny happening z udziałem uczniów

10 listopada 2017, 11:40

Ekologiczny happening z udziałem uczniów

Happening, który w piątek, 10 listopada br., odbył się na płycie Rynku, miał uświadomić i przypominieć o zagrożeniach dla zdrowia i środowiska, jakie niesie ze sobą spalanie w przestarzałych piecach nieodpowiedniego opału (tani węgiel, muły, a przede wszystkim śmieci, likwidacja licznych dzikich wysypisk śmieci). W wydarzeniu udział wzięli uczniowie jaworznickich szkół.

Happening miał na celu wesprzeć system edukacji w obszarze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju gminy oraz przeciwdziałaniu niskiej emisji. W ramach wydarzenia uczniowie wzięli udział w prelekcji w ramach czterech stanowisk:

1. Stanowisko "Rowerowe kino".
  2. Przestrzenne EKO Memory.
  3. Gra planszowa rowerowa.
  4. Instalacja "Ośmiokąt edukacyjny".
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek