Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

99 lat niepodległej Polski

11 listopada 2017, 14:16

99 lat niepodległej Polski

99 lat niepodległej Polski

W sobotę, 11 listopada na płycie jaworznickiego rynku zebrała się spora grupa mieszkańców, którzy razem z władzami miasta uczcili 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców Jaworzna, w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny. Po niej, uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości. Tam złożone zostały kwiaty, a następnie młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie zaprezentowała okolicznościowy program poetycko - muzyczny pt. "Miejcie nadzieję... Polska - to Wielka Rzecz".

- Rzeczpospolita w wyniku rozbiorów zniknęła z mapy na długie 123 lata. 11 Listopada 1918 roku, dzięki determinacji, sprytowi i geniuszowi politycznemu Józefa Piłsudskiego Polska odzyskała niepodległość. Historia właśnie jemu przypisała najważniejszą rolę. Nie wolno jednak zapominać, że tak naprawdę to całe pokolenia Polaków w biernym i czynnym oporze nie dały się wynarodowić - mówił podczas dzisiejszych uroczystości prezydent Paweł Silbert.

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów, w Miejskiej Bibliotece Publicznej władze miasta spotkały się z kombatantami. Podczas tego spotkania prezydent Paweł Silbert wręczył Nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Wyróżnienia otrzymali: Józefina Szkółka i Maciej Talaga.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek