Otwarta sprawa połączeń Kolei Śląskich w Jaworznie

10 listopada 2017, 12:54

fot. Koleje Śląskie Sp. z o.o. - www.kolejeslaskie.com

Koleje Śląskie obecnie nie obsługują Jaworzna, natomiast - jak zapewnia spółka - przyszłość trasy Katowice-Kraków i uwzględnienie naszego miasta jest sprawą otwartą i zapewne Gmina podejmie się rozmów w tym temacie.

Organizatorem transportu kolejowego w województwie śląskim (a więc nie tylko w granicach metropolii) za pośrednictwem Kolei Śląskich jest ich właściciel czyli Marszałek Województwa Śląskiego.

- Nie wyobrażamy sobie sytuacji, aby jakieś względy polityczne miały decydować o transporcie publicznym w aglomeracji. Tak jak i ewentualna przynależność do metropolii, organizacji czy innych związków międzygminnych - mówi prezydent Paweł Silbert. - Liczymy, że takie sprawy nadal będą rozpatrywane na poziomie pragmatyki biznesowej i w uzależnieniu od sytuacji gospodarczej i infrastrukturalnej, a nie politycznej.

Prezydent Jaworzna nie ma poczucia jakiegokolwiek konfliktu z władzami Kolei Śląskich i liczy na współpracę przy tworzeniu optymalnej komunikacji publicznej w aglomeracji śląskiej.