Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Odnowiony sztandar OSP Ciężkowice

29 października 2017, 14:30

Dzisiaj w Ciężkowicach odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej Ciężkowice. W spotkaniu wziął udział m.in. prezydent Paweł Silbert.

Dzisiaj w Ciężkowicach odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej Ciężkowice. W spotkaniu wziął udział m.in. prezydent Paweł Silbert.

Dzisiaj w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Ciężkowicach odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej Ciężkowice. Kilkuset mieszkańców dzielnicy przekazało datki na renowację chorągwi, która ma już 60 lat. W uroczystościach wzięli udział m.in. prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcami - Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem, a także Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki.

- Po 60 latach sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej wraca do jednostki po gruntownej kilkumiesięcznej renowacji, która nie byłaby możliwa bez wielkiego zaangażowania i odruchu serca mieszkańców Ciężkowic i ludzi dobrej dobrej woli wspierających starania OSP - mówił podczas uroczystości prezydent Paweł Silbert.

W kwietniu br. w Ciężkowicach odbyła się publiczna kwesta, podczas której zbierano środki na renowację sztandaru. Prowadzili ją strażacy OSP Ciężkowice ze wsparciem Stowarzyszenia "Mieszkańcy dla Ciężkowic".

Dzisiaj, po dokonaniu zabiegów renowacyjnych, historyczny sztandar powrócił do Ciężkowic. Wydarzenie uświetnił program artystyczny, podczas którego - ze specjalną dedykacją dla strażaków - wystąpił Zespół Ciężkowianki, Chór "Sokół" oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek