Odsłonięcie Znaku Pamięci na grobie Józefa Macy

12 października 2017, 11:40

Odsłonięcie Znaku Pamięci na grobie Józefa Macy

W czwartek, 12 października został odsłonięty "Znak Pamięci" na grobie Józefa Macy - jaworznianina, żołnierza i obrońcy Westerplatte. To wspaniała inicjatywa młodzieży XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie, zrzeszonego w Ogólnopolskim Klubie Szkół, których patronami są bohaterscy obrońcy Westerplatte.

Członkowie Klubu Szkół Westerplatte realizują swoje kluczowe zadanie pod nazwą "Znak Pamięci". Polega ono na umieszczaniu na grobach Westerplatczyków miniatury krzyża wzorowanego na krzyżach - pomnikach żołnierzy poległych i pochowanych na Westerplatte. W czasie uroczystości odczytany został list prezydenta miasta Pawła Silberta.

W wydarzeniu udział wzięli: rodzina Józefa Macy, Irena Wojtanowicz-Stadler - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, radni Renata Gacek i Janusz Papuga, Iwona Cieślak-Prochownik dyrektor XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie, przedstawiciele Grona Pedagogicznego oraz młodzież XIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, a także Prezes Zarządu Klubu Szkół "Westerplatte" Adam Szatkowski i członek Zarządu Klubu Bogusław Kucharek.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek