Terenowa Stacja UŚ w Jaworznie

11 października 2017, 17:05

Terenowa Stacja UŚ w Jaworznie

W Miejskiej Bibliotece Publicznej, Miasto Jaworzno podpisało umowę z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach na utworzenie Badawczej Stacji Terenowej BIOGEO na terenie Ośrodka Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOsfera w Jaworznie. Utworzenie stacji jest wynikiem wieloletniej współpracy uniwersytetu z miastem Jaworzno i otwiera etap fizycznej obecności uczelni na terenie miasta.

Umowę z ramienia miasta podpisał Prezydent Paweł Silbert, ze strony Uniwersytetu Śląskiego Prorektor Tomasz Pietrzykowski. Po panelu konferencyjnym na terenie Ośrodka Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOsfera nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i symboliczne przekazanie terenu przedstawicielom Uniwersytetu.

Ponadto na terenie Miejskiej Biblioteki uczestnicy konferencji mieli okazję do zwiedzenia stosik naukowych na których Wydział Nauk o Ziemi i Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego zaprezentował skamieniałości i nowoczesne techniki badawcze. Odbyły się również pokazy fluorescencji minerałów, eksperymenty i doświadczenia.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek