Stacja badawcza UŚ w GEOsferze

9 października 2017, 15:14

Stacja badawcza UŚ w geosferze

W środę, 11 października br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej podpisana zostanie umowa z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach o utworzeniu Badawczej Stacji Terenowej BIOGEO na terenie Ośrodka Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOsfera w Jaworznie. Utworzenie stacji jest wynikiem wieloletniej współpracy uniwersytetu z miastem Jaworzno i otwiera etap fizycznej obecności uczelni na terenie miasta.

Tego dnia, od godz. 12.00 do 15.00, na terenie Ośrodka stanowiska naukowe zaprezentuje Wydział Nauk o Ziemi i Wydział Biologii i Ochrony Środowiska. W programie: wystawa skamieniałości, nowoczesne techniki badawcze, pokaz fluorescencji minerałów, eksperymenty i doświadczenia.