Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Koncert z okazji 20-lecia jaworznickiego Hospicjum

16 września 2017, 22:00

Koncert z okazji 20-lecia jaworznickiego Hospicjum

Koncert z okazji 20-lecia jaworznickiego Hospicjum

Jaworznickie Hospicjum istnieje już 20 lat. Z tej okazji w sobotę, 16 września, ten piękny jubileusz uczczono uroczystą Mszą Świętą w Kolegiacie Św. Wojciecha i Katarzyny. Następnie na jaworznickim Rynku, w setną rocznicę śmierci św. Brata Alberta, patrona placówki w Jaworznie, zorganizowano koncert charytatywny "Człowiek o jednej duszy" w wykonaniu Józefa Skrzeka, Eli Skrzek, Barbary Gruszki-Zych i prof. Henryka Jana Batora.

Głównym organizatorem uroczystości jest Hospicjum z dr Marią Bryłą, która przez wszystkie te lata związana jest z pomocą chorym i potrzebującym. Jaworznickie Hospicjum powstało z dobroci serca i woli wielu ludzi, nieprzerwanie świadczy swoją misję. Prezydent Miasta Paweł Silbert podziękował pracownikom hospicjum za 20 lat ciężkiej pracy na rzecz pacjentów placówki, ale też za pomoc i opiekę nad ich rodzinami.

Osoby, które pragną włączyć się w to piękne dzieło i pomagać chorym, zachęcamy do zapisów na kurs wolontariusza medycznego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 20 września o godz. 17:00, w siedzibie Hospicjum przy ul. Górniczej 30. Chętnych prosimy o zgłaszanie drogą mailową lub telefonicznie do dnia 18 września. Kontakt: wolontariat@hospicjum-jaworzno.pl, tel. 506257379.

***

Placówka powstała w 1997 roku jako hospicjum domowe, a od stycznia 2001 przyjmuje chorych także stacjonarnie. Pracownicy i wolontariusze z pełnym zaangażowaniem otaczają opieką człowieka chorego na chorobę nowotworową, zapewniając mu pomoc medyczną, pielęgnacyjną, psychologiczną i duchową. Rodziny osób, które były pod opieką Hospicjum, nawet po śmierci bliskich rzadko zrywają kontakt z placówką, pomagając w miarę swoich możliwości. Wsparcie zapewniane chorym oraz ich rodzinom jest tak ogromne, że nie sposób o nim zapomnieć. Poświęcenie personelu medycznego, gotowego przyjechać do chorego o każdej porze, czy dobre serca wolontariuszy, to coś, za co naprawdę ciężko się odpłacić. Opieka hospicyjna dla chorego i jego rodziny jest bezpłatna. Koszty opieki w części pokrywane są z Narodowego Funduszu Zdrowia. Pozostałą część środków placówka uzyskuje od przedsiębiorców, instytucji oraz indywidualnych darczyńców.

Jak wesprzeć jaworznickie Hospicjum?

  • poprzez udział w koncercie charytatywnym,
  • zostając wolontariuszem,
  • przekazując 1 proc. podatku (KRS: 000 000 8274),
  • dokonując wpłaty na konto: 31 1090 2008 0000 0001 0060 4056,
  • zbiórki pieniędzy na uroczystościach (np. śluby, pogrzeby),
  • wsparcie rzeczowe, np. środki czystości, worki na śmieci, pościel bawełniana, czajniki bezprzewodowe, pampersy dla dorosłych, środki higieniczne i pielęgnacyjne.
ObrazekObrazekObrazek