Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Prace MZDiM w pobliżu placówek oświatowych

30 sierpnia 2017, 12:59

fot. MZDiM Jaworzno

fot. MZDiM Jaworzno

Już za kilka dni - 4 września - rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniowie korzystają z ostatnich wolnych chwil, natomiast Miejski Zarząd Dróg i Mostów ma ręce pełne roboty. Wszystko po to, by infrastruktura drogowo - chodnikowa w rejonie placówek oświatowych była odpowiednio przygotowana a w związku z tym - bezpieczna.

MZDiM wraz z Funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie prowadzą przegląd dróg w rejonach placówek oświatowych - stanu nawierzchni, a także oznakowania pionowego i poziomego. Szczególna uwaga kierowana jest na przejścia dla pieszych, stan sygnalizatorów świetlnych oraz barier zabezpieczających.

- Prowadzone są prace naprawcze na chodnikach, a także usuwana jest roślinność zakrywająca znaki drogowe - wyjaśnia Emilia Tura, rzecznik prasowy MZDiM Jaworzno. - Oprócz tego trwa zamiatanie i koszenie terenów wokół ciągów pieszych przy szkołach, a także uzupełnianie oznakowania pionowego jak i poziomego.

Pracownicy MZDiM już w ubiegłych tygodniach rozpoczęli intensywne działania, dotyczące poprawy bezpieczeństwa - przede wszystkim rozpoczęto montaż czerwonych pasów, które po najechaniu na nie samochodem, dają efekt akustyczny. Prace wykonane zostały w Byczynie, na DK 79, a obecnie realizowane są na ul. 11 Listopada, w rejonie łącznika z ul. Lipową. To nie koniec montażu w tym miejscu - prace na tej ulicy będą w przyszłości kontynuowane. Taśmy pojawiły się w tamtym miejscu ze względu na wzmożony ruch uczniów uczęszczających do liceum i gimnazjum. Rozwiązanie to zmusza kierowców, by ograniczyli prędkość przed przejściami dla pieszych.

- Wszelkie tego typu działania mają na celu zwiększenie czujności użytkowników dróg w miejscach, w których ruch pieszy, szczególnie w ciągu roku szkolnego zdecydowanie wzrasta - dodaje Emilia Tura.

ObrazekObrazekObrazekObrazek