Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Regionalny System Ostrzegania

18 sierpnia 2017, 09:51

Regionalny System Ostrzegania

Regionalny System Ostrzegania

W związku z ostatnimi niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaworznie przypomina, że istnieje możliwość zainstalowania bezpłatnej aplikacji RSO (Regionalny System Ostrzegania) -  mającej na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniach, a także pełniącej funkcję edukacyjną poprzez poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Aplikacja adresowana jest do użytkowników smartfonów w trzech najbardziej powszechnych aplikacjach mobilnych: Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store. Jest darmowa i można ją wyszukać po słowach kluczowych "RSO" oraz Regionalny System Ostrzegania lub wejść na podany poniżej link;

https://mc.gov.pl/regionalny-system-ostrzegania-rso

Aplikacja mobilna "RSO" umożliwia dostęp do komunikatów o zagrożeniach generowanych przez wojewódzkie centra zarządzania kryzysowego w całym kraju. Komunikaty przychodzą w formie powiadomień, na smartfonie pojawia się pasek informujący o nadciągającym zagrożeniu.

Przykładowy komunikat z województwa śląskiego wygląda następująco:

Tytuł: Burze z gradem.
Skrót: Na terenie województwa śląskiego możliwość wystąpienia burz z opadami gradu.
Treść: przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania. Poinformowani będziemy bezpieczniejsi.