Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Warsztaty dla dzieci i rodziców w GEOsferze

14 sierpnia 2017, 12:26

Warsztaty dla dzieci i rodziców w GEOsferze

Warsztaty dla dzieci i rodziców w GEOsferze

Ośrodek Edukacji Ekologiczno – Geologicznej GEOsfera zaprasza dzieci od siódmego roku życia wraz z rodzicami na cykl warsztatów m.in. z botaniki, entomologii, anatomii czy zoologii. Na wydarzenie obowiązują telefoniczne zapisy.

Zajęcia odbywać się będą przez pięć dni od 28 sierpnia do 1 września br., w dwóch turach. Pierwsza - od godz. 10.00 do 11.30, druga - od 11.45 do 13.15.

Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne pod nr tel. 518 302 011.

Harmonogram warsztatów:

28 sierpnia br. - Sierpniowe botanizowanie (botanika)
Przemierzymy geosferę w poszukiwaniu ciekawych roślin i nauczymy się je rozpoznawać. Dowiemy się, jakie jest ich znaczenie w przyrodzie, które z nich są lecznicze, a które trujące. Z zebranych materiałów sporządzimy zielniki.

29 sierpnia br. - Z gąsienicy w motyla (entomologia)
Jak długo żyje motyl? Co je? Co takiego dzieje się w poczwarce? Poszukamy motyli w geosferze, poznamy ich nazwy i obyczaje. Przyjrzymy się przez mikroskop budowie motylego skrzydła, oka i aparatu gębowego. Pokarmimy gąsienice, poobserwujemy poczwarki. Zastanowimy się też, co każdy z nas może zrobić, żeby motyli było więcej.

30 sierpnia br. - Robimy własne mydło (chemia nieorganiczna)
Na tych zajęciach poznamy reakcję zobojętnienia i dowiemy się, czym są sole. Zdobyte informacje wykorzystamy do samodzielnej produkcji mydła.

31 sierpnia br. - Jestem, kim nie jestem (zoologia, ewolucjonizm)
Poznamy pojęcia mimetyzmu, mimikry i doboru naturalnego. Przyjrzymy się uważnie patyczakom i straszykom, dowiemy się o przedziwnych strategiach przystosowawczych różnych gatunków roślin i zwierząt. Na koniec każdy wymyśli własne zwierzę.

1 września br. - Ryby mają głos (anatomia, zoologia)
Zajęcia tylko osób o mocnych nerwach. Przeprowadzać na nich będziemy sekcję pstrąga. Przyjrzymy się budowie wszystkich jego narządów wewnętrznych i pokrótce poznamy zasady ich działania. Dodatkowo zidentyfikujemy gatunki ryb, żyjące w geosferze i dowiemy się czy ryby piją wodę.
 

Obrazek