Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Już dziś Tour de Pologne!

31 lipca 2017, 10:25

Już dziś Tour de Pologne!

Już dziś Tour de Pologne!

Jaworzno po raz kolejny stanie się dziś areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce! O 15.00 najlepsi kolarze rozpoczną w naszym mieście III etap 74. wyścigu Tour de Pologne. Jeszcze dziś na Rynku można również testować rowery publiczne udostępniane przez firmy Sycube, BikeU i NextBike, a od godz. 10:00 zapraszamy z własnymi rowerami - kolejny raz Strażnicy Miejscy w Jaworznie będą prowadzić akcję ich znakowania.

Uczestnicy 74. edycji Tour de Pologne zmierzą się na dystansie, który liczyć będzie w sumie 1144 kilometry. Wyścig wystartował z Krakowa, a zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej. W tegorocznej edycji naszego narodowego wyścigu każdy zespół składać się będzie z siedmiu, a nie jak to do tej pory było - ośmiu zawodników.

Trasa 74. Tour de Pologne UCI World Tour:
29 lipca - Etap I Kraków - Kraków 137 km
30 lipca - Etap II Tarnowskie Góry - Katowice 142 km
31 lipca - Etap III Jaworzno - Szczyrk 161 km
Rozpoczynamy od godzin południowych na jaworznickim Rynku! Będzie okazja do przeżywania wspólnych emocji z najlepszymi kolażami na świecie. Start zaplanowano na godz. 15.00
1 sierpnia - Etap IV Zawiercie - Zabrze 238 km
2 sierpnia - Etap V Olimp Nagawczyna - Rzeszów 130 km
3 sierpnia - Etap VI Kopalnia Soli "Wieliczka" - Zakopane 199 km
4 sierpnia - Etap VII Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska 132 km

Jaworzno gospodarzem III etapu

Nasze miasto po roku przerwy wraca do peletonu Tour de Pologne. Zawodnicy rozpoczną wyścig z Rynku o godz 15.00, po czym przejadą rundę wokół centrum miasta, aby następnie wyruszyć prosto do Szczyrku, czyli miejsca wieńczącego ukończenie trzeciego etapu wyścigu 74. Tour de Pologne.

Utrudnienia w ruchu drogowym
Aby zawodnikom i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego Rynku oraz na ulicach: Pocztowej, Słowackiego i Narutowicza.

- Pierwsze ograniczenia w ruchu będą wprowadzone w nocy z 30 na 31 lipca (niedziela/poniedziałek). Na ul. Pocztowej będzie obowiązywał całkowity zakaz parkowania. W poniedziałek, tj. 31 lipca - w dniu wyścigu, ul. Pocztowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu, a zakaz parkowania będzie obowiązywał wzdłuż ul. Obrońców Poczty Gdańskiej (od ul. Św. Wojciecha do ul. Słowackiego) i wzdłuż ul. Słowackiego. Ulica Narutowicza zostanie wyłączona z ruchu - za wyjątkiem mieszkańców - od ul. Urzędniczej do ul. Zielonej. Podobnie ul. Biała - od ul. Sądowej do ul. Narutowicza będzie nieprzejezdna - za wyjątkiem autobusów PKM. Wszystkie niedogodności potrwają do godz. 20.00. -  mówi Tadeusz Kaczmarek Zastępca Prezydenta Miasta. -  Mam nadzieję, że te chwilowe utrudnienia zrekompensuje wspaniały wyścig, którego będziemy świadkami. Emocje kolarskie jeszcze na długo pozostaną z nami.

Czasowych utrudnień należy spodziewać się na całej trasie wyścigu oraz drogach krzyżujących się z trasą peletonu.

Kalendarz miejskich wydarzeń towarzyszących:

  • 31 lipca - III etap Tour de Pologne! Zawodnicy dwukrotnie pojawią się na jaworznickim Rynku i o godz. 15.00 wyruszą w pierwszy górski etap, który zakończy się w Szczyrku. Miłośnicy sportu będą mogli z bliska obserwować i kibicować najlepszym kolarzom na świecie.
  • 4 sierpnia - Zakończenie 74. wyścigu w Bukowinie Tatrzańskiej.
  • 19 sierpnia - Kolarskie emocje udzielą się podczas kolejnego wielkiego nocnego rajdu przez Jaworzno.
Obrazek