Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Protetyka z NFZ pozostanie w Jaworznie

27 lipca 2017, 11:01

Protetyka z NFZ pozostanie w Jaworznie

Protetyka z NFZ pozostanie w Jaworznie

Zespół Lecznictwa Otwartego jako jedyny świadczeniodawca z Jaworzna, podpisał z Narodowym Funduszem Zdrowia, kontrakt dotyczący protetyki stomatologicznej. Umowa obowiązuje od 1 sierpnia 2017 roku do 30 czerwca 2022 roku.

To dobra wiadomość dla naszych pacjentów! Dzięki tej umowie nadal będą korzystać ze świadczeń na miejscu, w Jaworznie i  nie będą potrzebne wyjazdy do sąsiednich miast – informuje Jacek Nowak, prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego.

Z terenu:  powiatu będzińskiego, powiatu zawierciańskiego, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna oraz Sosnowca do konkursu na udzielanie świadczeń w zakresie protetyki stomatologicznej przystąpiło sześć podmiotów, w tym jaworznickie ZLO.

Po zakończeniu skomplikowanej procedury, podczas której m.in. uwzględniono zgłoszone przez ZLO odwołanie, mieszkańcy będą nadal mieli zapewniony dostęp do świadczeń na terenie Jaworzna. Niepotrzebne staną się wyjazdy do specjalistów z kontraktem w innych miastach. Gdyby odwołanie jaworznickiej spółki nie zostało uwzględnione przez Narodowy Fundusz Zdrowia, pacjenci musieliby podróżować do Sosnowca, Będzina czy Dąbrowy Górniczej.

Leczenie stomatologiczne związane z protetyką w jaworznickim ZLO jest przyjazne dla pacjentów. Kolejki nie są odległe, a rejestracja do poradni protetyki stomatologicznej odbywa się bez skierowania lekarskiego.