Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Wyjeżdżamy na wakacje czyli wszystko o usługach turystycznych

8 stycznia 2013, 14:59

© Freesurf - Fotolia.com

© Freesurf - Fotolia.com

Jak reklamować usługi turystyczne? Czy cena wycieczki może się zmienić? Jak sprawdzić, czy autobus, którym jedziemy na wakacje jest bezpieczny i co zrobić w przypadku opóźnienia samolotu? Na te i inne pytania odpowie Miejski Rzecznik Konsumentów podczas spotkania poświęconego wakacyjnym wyjazdom.

Polacy po 1989 roku, w wyniku przemian społeczno-politycznych w naszym kraju, początkowo nieśmiało, a potem w coraz większych grupach ruszyli na podróżniczy podbój świata. Docierali do miejsc, które dotąd znane były większości jedynie z map i atlasów geograficznych. Dość szybko jednak euforię wyparły frustracja i rozgoryczenie. W 1999 roku upadło pierwsze polskie biuro podróży. Od tego czasu, zwłaszcza w okresie wzmożonych wyjazdów na ferie lub wakacje, coraz częściej słyszymy o upadłości kolejnych organizatorów naszego wypoczynku. By w jak największym stopniu zmniejszyć  liczbę ofiar oszustw i bankructw, warto poznać przysługujące nam w tym zakresie prawa.

Wskazówek mówiących o tym, jak być świadomym klientem biur podróży, udzieli Krystyna Banasik, Miejski Rzecznik Konsumentów. Spotkanie odbędzie się w środę, 16 stycznia o godz. 17.00 w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.