Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Mieszkanie za remont

8 czerwca 2017, 10:12

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie przygotował 50 mieszkań, które trafią do puli pierwszej edycji programu Mieszkanie za remont.

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie przygotował 50 mieszkań, które trafią do puli pierwszej edycji programu "Mieszkanie za remont".

Program umożliwiający wynajęcie mieszkania komunalnego w zamian za przeprowadzenie jego remontu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. W związku z tym Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie przygotował 50 mieszkań, które trafią do puli pierwszej edycji programu.

Z oferty skorzystać będą mogły osoby, które spełniają warunki określone w uchwale, m.in. zamieszkują na stałe na terenie Jaworzna, spełniają kryteria dochodowe oraz złożą oświadczenie o możliwościach finansowych niezbędnych do wykonania remontu w przydzielonym mieszkaniu. O takie prawo będą się również mogły starać osoby, które obecnie zajmują lokal gminny, ale chcą go zamienić na inny i zobowiążą się do jego remontu. Gmina dysponuje mieszkaniami, które nie mogą być aktualnie zasiedlone, ponieważ nie zostały jeszcze wyremontowane.

- Do jednostek gminnych wciąż zgłaszają się mieszkańcy z pytaniem o możliwość wynajmu mieszkania komunalnego do remontu - wyjaśnia zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Program "Mieszkanie za remont" stanowi realną odpowiedź na potrzeby i oczekiwania jaworznian, ale również pozwoli  gminie zmniejszyć  liczbę pustostanów.

Program popularnie nazywany "Mieszkanie za remont" polega na wynajmie mieszkań gminnych przeznaczonych do remontu przez osoby, które zobowiążą się do przeprowadzenia potrzebnych w danym lokalu mieszkalnym, prac remontowych lub modernizacyjnych. MZNK podpisze umowę dotyczącą przeprowadzenia remontu mieszkania komunalnego z zainteresowaną osobą. Po wykonaniu prac określonych w umowie lokator będzie mógł zawrzeć umowę najmu mieszkania na czas nieokreślony.

Regulamin programu wraz z listą mieszkań zawierającą kosztorys remontów, udostępniony zostanie  na oficjalnie witrynie internetowej MZNK, pod adresem: www.mznk.jaworzno.pl.