Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

W sobotę otwarcie obwodnicy!

1 czerwca 2017, 10:55

fot. PanPixel.com

fot. PanPixel.com

W sobotę 3 czerwca, Jaworzno zyska kolejny w całości przejezdny element Obwodnicy Północnej miasta. Dzięki wybudowaniu 2,5 kilometrowego odcinka od ul. Chełmońskiego do ul. Św. Wojciecha, mieszkańcy zyskają zupełnie nowe połączenie drogowe.

Do otwarcia Obwodnicy chcemy zaangażować dzieci wraz z rodzicami. Doskonałą okazją do tego będzie odbywający się 3 czerwca na Rynku - Dzień Dziecka! O godzinie 11:30 zapraszamy do wspólnej podróży z przystanku Rynek Główny, dwoma generacjami jaworznickich autobusów. Na wycieczką zabiorą nas świetnie zachowany Ikarus i nowy elektryczny autobus. Po przyjeździe na Obwodnicę, zatrzymamy się na jej fragmencie, aby przy muzyce, dzieci w towarzystwie ulubionych postaci z bajek mogły pomalować kredą ogromny napis "JAWORZNO". Następnie przy fanfarach, dzieci wypuszczą w niebo 500 balonów, tym samym pokazując światu, że na mapie miasta pojawiła się nowa droga.

Wspólną podróż będziemy kontynuować do nowego ronda na ulicy Św. Wojciecha i radośnie wrócimy na Rynek, oznajmiając wszystkim otwarcie nowej drogi! Zapraszamy do wspólnej zabawy.

* * *

Po wybudowaniu obwodnicy żaden podróżny, który musi przedostać się między osiedlami Jaworzna, nie będzie musiał przejeżdżać przez ścisłe centrum miasta. Pozostawi hałas i spaliny z dala od przestrzeni, gdzie mieszkają dziesiątki tysięcy ludzi. Nawet w przyszłości, gdy doczekamy się rewolucji w sposobie poruszania się pojazdami - obwodnica będzie trwałym szkieletem transportowym miasta.

Wzdłuż nowej obwodnicy została poprowadzona droga dla rowerów i pieszych o szerokości 3,5 metra. Dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkowników, obok skrzyżowania na Sadowej Górze powstał podziemny tunel. Budowa tego odcinka obwodnicy kosztowała nieco ponad 7,8 mln zł. Na jej realizację Gmina pozyskała środki zewnętrzne w całej kwocie. Wykonawcą robót była SKANSKA S.A.