Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Dzień Strażaka 2017

12 maja 2017, 12:12

W ramach obchodów Dnia Strażaka, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się dzisiaj tradycyjna, uroczysta zmiana służb.

W ramach obchodów Dnia Strażaka, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się dzisiaj tradycyjna, uroczysta zmiana służb.

W ramach obchodów Dnia Strażaka, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się dzisiaj tradycyjna, uroczysta zmiana służb. Podczas uroczystości zasłużeni funkcjonariusze odebrali odznaczenia i gratulacje. W wydarzeniu udział wziął Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

W uroczystym spotkaniu z jaworznickimi pożarnikami uczestniczyli m.in. Przewodniczący Rady Miasta Wiesław Więckowski oraz jego zastępcy - Anna Lichota i Ewa Zuber oraz przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia i awanse dla zasłużonych strażaków, a zaproszeni goście złożyli strażakom podziękowania za ofiarną służbę oraz życzyli takiej samej ilości bezpiecznych powrotów co wyjazdów na akcje.

- Międzynarodowy Dzień Straży Pożarnej jest co roku doskonałą okazją do wyrażenia naszego szacunku i uznania za Waszą ofiarną służbę, trud i poświęcenie. Służba jaką wykonujecie to umiejętność dawania poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta. Walka z żywiołem oraz ochrona tego, co najcenniejsze - życia, zdrowia i mienia mieszkańców - to Wasz cel nadrzędny, dlatego też jesteście obdarzeni najwyższym zaufaniem społecznym. Bycie strażakiem, to wciąż niezwykłe wyzwanie - to zaszczyt i obowiązek. Z okazji Waszego święta życzę, aby trud jaki podejmujecie, był dla Was źródłem osobistej satysfakcji i dalszego społecznego uznania, ale przede wszystkim byście wracali z każdej akcji - zdrowi do swoich rodzin.- pokdreślał Zastępca Prezydenta miasta Tadeusz Kaczmarek.

Dodatkowym wydarzeniem odprawy było wręczenie dyplomów i nagród laureatom w ramach finału szóstej edycji miejskiego konkursu plastycznego "Straż pożarna w oczach dziecka".

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek