Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Park Nowych Mieszkańców - zgłoszenia do 12 maja!

10 maja 2017, 10:34

W Jaworznie powstanie Park Nowych Mieszkańców.

W Jaworznie powstanie Park Nowych Mieszkańców.

Tylko trzy dni pozostały na zgłoszenie się do sadzenia drzew w Parku Nowych Mieszkańców. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 12 maja br.

Jak się zgłosić?

Już 21 maja br. pierwsze 50 dębów zainauguruje nowy miejski park. Bez pomocy jaworznian ten projekt się nie powiedzie, dlatego prosimy o zgłaszanie się chętnych rodziców dzieci urodzonych od grudnia 2014 do chwili obecnej do zapisu na pierwsze posadzenie w parku symbolicznych drzew.

Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko rodzica, imię i datę urodzenia dziecka oraz tel. kontaktowy przyjmujemy do 12 maja br. drogą mailową na adres redakcja@um.jaworzno.pl oraz telefonicznie pod nr. tel. 32 61 81 895 oraz 785 056 849. Pod tymi numerami również więcej informacji. Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Na portalu Facebook powstało również specjalne wydarzenie poświęcone akcji. Zachęcamy do polubień, udostępniania oraz zapraszania swoich znajomych do udziału w tym przedsięwzięciu: FB/Otwieramy Park Nowych Mieszkańców

- Ten park będzie niezwykły ze względu na to, że zadedykujemy go nowym mieszkańcom Jaworzna - zachęca zastępca prezydenta Monika Bryl. - Każde dziecko, które urodziło się w obecnej kadencji jaworznickiego samorządu będzie mogło wybrać sobie drzewo posadzone w nowym parku. Drzewa będą nosiły tabliczki z imionami dzieci.

Park powstanie na 6 hektarowej działce między budowaną obecnie obwodnicą północną a wzgórzem Chrząstówka. Obecnie jest tam pole uprawne.

- Dzięki Państwa pomocy wspólnie założymy Park Nowych Mieszkańców - dodaje Monika Bryl.

Otwarcie Parku Nowych Mieszkańców będzie miało miejsce 21 maja o godz. 10:00, podczas pikniku w Parku Chrząstówka w Jaworznie.