Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Jubileusz 30-lecia PM nr 27 im. Majki Jeżowskiej

8 maja 2017, 18:43

Galę uświetnił występ Majki Jeżowskiej - polskiej piosenkarki oraz patronki placówki.

Galę uświetnił występ Majki Jeżowskiej - polskiej piosenkarki oraz patronki placówki.

W poniedziałek, 8 maja br., w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Stałym uroczyście obchodzono jubileusz 30-lecia istnienia Przedszkola Miejskiego nr 27 im. Majki Jeżowskiej. Był to czas na występy dzieci, a także życzenia i gratulacje składane na ręce dyrektor placówki - Doroty Pniak. Galę uświetnił występ Majki Jeżowskiej - polskiej piosenkarki oraz patronki placówki.

W wydarzeniu udział wziął zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Warto przypomnieć, iż Przedszkole nr 27 im. Majki Jeżowskiej w Jaworznie jest laureatem wielu konkursów i nagród, m.in.:

  • Tytuł "Przyjaznego Artystycznie Przedszkola" za wyróżniające działania dydaktyczno-wychowawcze o charakterze szeroko rozumianej kultury i sztuki na rzecz wychowanków oraz środowiska za rok szkolny 2015/2016.
  • W 2014 roku przedszkole brało udział w programie edukacyjnym "Bezpieczne przedszkole" pod patronatem Komitetu Honorowego i Komitetu Organizacyjnego Konkursu Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń oraz Fundacji Państwo Obywatelskie - organizacja pożytku publicznego, wspólnie z Wydawnictwem naukowym Prawo Obywatelskie. Jego celem było wpojenie dzieciom w wieku przedszkolnym nawyku bezpieczeństwa w placówkach przedszkolnych, domach, na placach zabaw, w kontakcie z przyrodą, w tym - ze zwierzętami, elementarnych zasad ruchu drogowego, w kontaktach z osobami obcymi etc. Dzięki udziałowi i realizacji programu przedszkole uzyskało tytuł "Bezpieczne przedszkole 2014".
  • Przedszkole uzyskało certyfikat za udział w V edycji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze powietrze wokół nas", których patronem jest Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
  • Placówka posiada również certyfikat akcji edukacyjnej "Szkoła czystych rąk" organizowanej przez Śląski Powiatowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Akcja polegająca na propagowaniu wśród dzieci dbania o higienę osobistą a zwłaszcza o czyste rączki. Dzieci wykonały album prac plastycznych, na których mogły zaprezentować jak dbają o dłonie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek