Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Park Nowych Mieszkańców - jak się zgłosić?

4 maja 2017, 16:23

W kolejnym parku w Jaworznie odbędzie się wyjątkowy piknik rodzinny. Już 21 maja br. pierwsze 50 dębów zainauguruje nowy miejski park. Bez pomocy jaworznian ten projekt się nie powiedzie, dlatego prosimy o zgłaszanie się chętnych rodziców dzieci urodzonych od grudnia 2014 do chwili obecnej do zapisu na pierwsze posadzenie w parku symbolicznych drzew.

Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko rodzica, imię i datę urodzenia dziecka oraz tel. kontaktowy przyjmujemy do 12 maja br. drogą mailową na adres redakcja@um.jaworzno.pl oraz telefonicznie pod nr. tel. 32 61 81 895 oraz 785 056 849. Pod tymi numerami również więcej informacji. Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Na portalu Facebook powstało również specjalne wydarzenie poświęcone akcji. Zachęcamy do polubień, udostępniania oraz zapraszania swoich znajomych do udziału w tym przedsięwzięciu: FB/Otwieramy Park Nowych Mieszkańców

- Ten park będzie niezwykły ze względu na to, że zadedykujemy go nowym mieszkańcom Jaworzna - zachęca zastępca prezydenta Monika Bryl. - Każde dziecko, które urodziło się w obecnej kadencji jaworznickiego samorządu będzie mogło wybrać sobie drzewo posadzone w nowym parku. Drzewa będą nosiły tabliczki z imionami dzieci.

Park powstanie na 6 hektarowej działce między budowaną obecnie obwodnicą północną a wzgórzem Chrząstówka. Obecnie jest tam pole uprawne.

- Dzięki Państwa pomocy wspólnie założymy Park Nowych Mieszkańców - dodaje Monika Bryl.

Otwarcie Parku Nowych Mieszkańców będzie miało miejsce 21 maja o godz. 10:00, podczas pikniku w Parku Chrząstówka w Jaworznie.