Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Co po gimnazjum?

19 kwietnia 2017, 12:03

Aby udzielić gimnazjalistom i ich rodzicom odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiają się w momencie dokonywania wyboru dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej, w mieście po raz kolejny pojawiły się specjalne poradniki. Publikacje, będące owocem współpracy Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego, zawierają szereg przydatnych informacji i wskazówek, które mogą pomóc młodym ludziom w podjęciu decyzji o swojej przyszłości.

- Od kilku lat oddajemy w kwietniu uczniom klas trzecich szkół gimnazjalnych Jaworzna oraz ich rodzicom dwa poradniki: "Co po gimnazjum? Praktyczny poradnik gimnazjalisty" oraz  "Wybór zawodu - poradnik dla rodziców gimnazjalistów" - tłumaczą Elżbieta Orzechowska-Filipczyk, doradca zawodowy CKP w Jaworznie i przewodnicząca rady Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego oraz Tomasz Łakomski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie. - Obie pozycje zawierają informacje na temat modernizacji systemu kształcenia ponadgimnazjalnego, oferty edukacyjnej miasta Jaworzna na nadchodzący rok szkolny, możliwości kształcenia, perspektyw zatrudnienia, a także opis predyspozycji i przeciwwskazań zdrowotnych w odniesieniu do poszczególnych zawodów.

Celem informatorów jest udzielenie gimnazjalistom i ich rodzicom odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiają się w momencie dokonywania wyboru dalszego etapu kształcenia. Mamy nadzieję, że pozycje te ułatwią młodemu człowiekowi zaplanować własny rozwój zawodowy zgodny z osobistym potencjałem, na miarę indywidualnych możliwości w odniesieniu do potrzeb rynku pracy.

***

Przypominamy ponadto, że już w najbliższy wtorek, 25 kwietnia w godzinach od 11.00 do 17.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS odbędą się kolejne Jaworznickie Targi Edukacji. Akcja skierowana jest do gimnazjalistów oraz ich rodziców, a jej celem jest zapoznanie ich z ofertą edukacyjną jaworznickich szkół średnich.

Na Targach będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną szkolnictwa ponadgimnazjalnego naszego miasta. Coroczne spotkania stwarzają wyjątkową możliwość zapoznania się z pełną ofertą w jednym miejscu, porozmawiania z nauczycielami i uczniami poszczególnych placówek, zebrania interesujących informacji i dokonania wyboru.