Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Aleksandra Masternak mistrzynią Polski w Ju-jitsu

14 kwietnia 2017, 10:30

Aleksandra Masternak oraz Patryk Matusik medaliści Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Seniorów Ju-jitsu.

Aleksandra Masternak oraz Patryk Matusik medaliści Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Seniorów Ju-jitsu.

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Seniorów Ju-jitsu, które odbyły się 8 kwietnia br. w Krakowie, zawodnicy jaworznickiego Klubu Walki "Satori" wywalczyli dwa złote i dwa brązowe medale.

W prestiżowych zawodach organizowanych przez Polski Związek Ju-jitsu udział wzięło prawie trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. W wyczerpującym, trwającym osiem godzin turnieju świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki "Satori" Jaworzno, którzy w konkurencjach fighting i newaza wywalczyli dwa złote oraz dwa brązowe medale.

W klasie juniorów młodszych nie zawiedli Aleksandra Masternak oraz Patryk Matusik. Aleksandra walcząca w kategorii - 44kg świetnie spisywała się w każdej fazie walki. Dzięki skutecznym uderzeniom oraz rzutom wygrała wszystkie walki zdobywając tytuły Mistrzyni Polski w konkurencjach fighting oraz newaza. Patryk debiutujący w zawodach tej rangi w kategorii - 45kg przystąpił do turnieju niezwykle zmotywowany. Szybkie ciosy i kopnięcia oraz skuteczne stosowanie technik kończących pozwoliły mu wywalczyć dwa brązowe medale w konkurencjach fighting i newaza.

W klasie seniorów w konkurencji fighting walczyli najbardziej doświadczeni zawodnicy z Jaworzna. Bartosz Machna w kategorii - 69kg znakomicie spisywał się w pierwszej fazie walki celnie punktując przeciwników uderzeniami. Po bardzo wyrównanych pojedynkach zajął wysoką piątą lokatę. Szymon Władyka zmagał się w kategorii - 85kg. Jaworznianin specjalizujący się w rzutach po bardzo widowiskowych walkach dotarł do strefy medalowej zajmując ostatecznie piąte miejsce. Drugim zawodnikiem w mocno obstawionej kategorii - 85kg był Dawid Kajdy, który po ciężkich bojach odpadł w repasażach zajmując siódme miejsce.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania "Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem" wspieranego przez Urząd Miejski w Jaworznie. Wszystkich sympatyków sztuk i sportów walki szukających wrażeń na macie zapraszamy do wspólnych treningów ju-jitsu i judo, które odbywają się w hali sportowej przy Gimnazjum nr 3 w Jaworznie. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek