Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Koncert Wielkopostny w Teatrze Sztuk

7 kwietnia 2017, 10:22

W okresie Wielkiego Postu, w CK Teatr Sztuk odbędzie się wyjątkowy Muzyczny Poranek. W niedzielę 9 kwietnia o godz. 11 jaworzniccy melomani będą mogli muzycznie wejść w klimat Świąt Wielkiej Nocy.  

Na scenie CK Teatr Sztuk zagrają:

Ewa Kalwasińska - mezzosopran.
Gliwiczanka. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. Ludomira Różyckiego w 2012 roku i zaraz po tym dostała się na studia wokalne do Katowic na Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego. Obecnie jest na pierwszym roku studiów magisterskich, a już ma za sobą wiele koncertów w kraju i za granicą. Angażuje się w liczne projekty oraz warsztaty nie tylko uczelniane, ale też poza. Współpracowała m.in. ze Śląską Orkiestrą Kameralną, Operą Śląską, Filharmonią Śląską, a także z wieloma dyrygentami Krzysztofem Dziewięckim, Francesco Bottigliero czy Janem Hawelem. Obecnie pracuje przy realizacji dwóch spektakli "Mocy przeznaczenia" Giuseppe Verdiego, który miał premierę w marcu w Operze Śląskiej oraz "Czarodziejskim fletem" Wolfganga Amadeusza Mozarta, który jest wystawiany w kwietniu na Akademii Muzycznej.

Katarzyna Pypno - fortepian.
Tegoroczna absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu. Aktualnie zajmuje się studiami interdyscyplinarnymi na Uniwersytecie Śląskim, łączy filozofię z coachingiem i psychologią, by w przyszłości pracować z muzykami od innej strony niż przywykła do tej pory. Interdyscyplinarność jest obecna także w jej codziennym życiu, gdyż interesuje się praktycznie wszystkim. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, ale nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Prywatnie, w odróżnieniu od strony zawodowej, zdecydowanie woli jazz oraz gatunki okołojazzowe jak blues, funk, groov.

Program koncertu:
1. Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater, aria "Quae moerebat et dolebat"
2. Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater, aria "Fac ut portem Christi mortem"
3. Johannes Brahms - pieśń "Auf dem Kirchhofe"
4. Wolfgang Amadeusz Mozart - Sonata fortepianowa A-dur KV 331
    1. Andante grazioso
    2. Menuetto
    3. Allegretto Alla turca
5. Karol Szymanowski - pieśń "Czasem, gdy długo na pół sennie marzę"
6. Camille Saint-Saens - Samson i Dalila, aria "Amour! Viens aider ma faiblesse!"
7. Stanisław Niewiadomski - pieśń "Kołysanka"