Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Ruszają prace na Osiedlu Stałym

22 marca 2017, 14:34

Mapa starej części Osiedla Stałego, na której zaznaczony jest dokładny zakres prac.

Mapa "starej" części Osiedla Stałego, na której zaznaczony jest dokładny zakres prac.

Wraz z nadejściem wiosny na Osiedlu Stałym pojawi się ekipa remontowa, która rozpocznie prace, zmierzające do rewitalizacji części osiedla. Wysłużona infrastruktura zmieni się nie do poznania - nie tylko pod kątem wizualnym, ale również ze względów praktycznych i funkcjonalnych.

Po wykonaniu prac przygotowawczych, polegających na uporządkowaniu terenu poprzez wycinkę zieleni, Miejski Zarząd Dróg i Mostów podpisał umowę na realizację zadania pn. "Rewitalizacja Osiedla Stałego etap I - budowa parkingów przy ul. Radosnej i ul. Łukasiewicza wraz z remontem ul. Radosnej i odcinków ulic: Wyczółkowskiego, Partyzantów,Sawickiej, Curie-Skłodowskiej (od strony parku)".

Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy zadania już 27 marca br. Pierwszy etap przebudowy powinien zakończyć się najpóźniej do 18 września 2017 r.

Prace będą początkiem rozłożonej na kilka lat rewitalizacji "starej" części Osiedla Stałego. Etap przewidziany na ten rok obejmuje wykonanie nowych nawierzchni chodników z kostki betonowej oraz nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego wzdłuż odcinków wymienionych ulic (dokładny zakres zaznaczony jest na zamieszczonej obok mapie). Przewidywane jest wyróżnienie skrzyżowań oraz wykonanie miejsc postojowych z płyt ażurowych. Te zlokalizowane będą przy Przedszkolu Miejskim nr 14 oraz za blokiem przy ul. Łukasiewicza 9 a i b.

Oprócz tego powstaną miejsca parkingowe wzdłuż ul. Radosnej - przy budynku nr 5 a i b, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. H. Sawickiej i Curie - Skłodowskiej, a także przy II Liceum Ogólnokształcącym. Na koniec zaplanowano nasadzenia zastępcze zieleni.