Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

IX Dzień Otwarty jaworznickich wodociągów

24 lutego 2017, 14:48

Z okazji Światowego Dnia Wody ruszają zapisy na dziewiątą edycję Dnia Otwartego MPWiK. Wszystko po to, by pokazać mieszkańcom Jaworzna tajniki produkcji, dystrybucji i kontroli jakości wody.

Program niezmienny, ale zawsze ciekawy, pokazujący obieg wody w przyrodzie. Od produkcji i dystrybucji, sprawdzania jakości, do fazy oczyszczenia i odprowadzenia jej do środowiska. Podobnie jak w poprzednich edycjach, na trasie zwiedzania  znalazły się takie obiekty jak: powierzchniowe ujęcie wody Pitnej Piaskownia wraz z multimedialną ścieżką edukacyjną, baza transportowo - techniczna przy ul. św. Wojciecha, laboratorium badań jakościowych wody oraz zmodernizowana oczyszczalnia ścieków Jeleń Dąb. W tym roku dla uczestników zaprezentowane zostanie nowe urządzanie - Mobilny System Dezynfekcji Sieci "OZONATORKA".

Wycieczka odbędzie się w sobotę, 18 marca. Zapisy przyjmowane są w terminie od 27 lutego do 10 marca br. pod numerem telefonu (32) 318 60 64 oraz w siedzibie MPWiK, ul. św. Wojciecha 34, w godz. od 7:00 do 15:00.

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport między obiektami. Zbiórka i wyjazd uczestników spod Hali Widowiskowo - Sportowej o godz. 9:00. Powrót w to samo miejsce około godz. 14:00.

***

Światowy Dzień Wody każdego roku przypada na 22 marca. Dzień ten  został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie ONZ. Głównym celem Dnia jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na wpływ gwałtownego wzrostu populacji ludzkiej, industrializacji, zmian klimatycznych, konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych na systemy wodne świata. Obchody Dnia mają zainspirować rządy, organizacje, społeczności i poszczególnych ludzi do podejmowania działań służących lepszemu, zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami świeżej wody na świecie.

Obrazek