Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Miejskie Centrum Integracji Transportu

14 lutego 2017, 15:42

Wizualizacja Miejskiego Centrum Integracji Transportu

Wizualizacja Miejskiego Centrum Integracji Transportu

Na przełomie maja i czerwca br. rozpoczną się najprawdopodobniej prace związane z budową Miejskiego Centrum Integracji Transportu. Nowe oblicze zyska ścisłe centrum miasta. Prace inwestycyjne potrwają do trzeciego kwartału 2018 roku.

Budowa MCIT-u obejmie teren od Hali Widowiskowo - Sportowej po budynek Urzędu Miejskiego znajdujący się przy Placu Górników. Wszystkie planowane prace będą toczyć się równolegle, tak by jak najbardziej ograniczyć uciążliwości związane z przebudową.

Nowe oblicze zyskają przystanki autobusowe zlokalizowane w "Centrum". Zamiast dotychczasowych wiat mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowoczesnych obiektów z punktami usługowymi oraz toaletami. Ponadto w pobliżu znajdzie się parking dla rowerów, w tym w przyszłości stacja miejskiego roweru.

Swoje oblicze diametralnie zmieni również teren zlokalizowany przed Halą Widowiskowo - Sportową. Parking przykryty zostanie "zielonym" dachem z klombami. Przez tzw. zieleniec biec będą alejki dla pieszych wraz z kładką dla rowerzystów. "Ukryty" poniżej gruntu parking zmieści 92 samochody oraz postój dla taksówek.

Budowa MCIT-u obejmie również prace nad velostradą. "Autostrada dla rowerów" przebiegać będzie będzie od Osiedla Stałego, przez Podłęże i Centrum do budowanego obecnie odcinka DDR przy ul. Insurekcji Kościuszkowskiej. Drugi fragment pobiegnie stamtąd do Jeziorek i dalej przez las do Ciężkowic

Wartość inwestycji w ramach projektu MCIT szacuje się na ponad 25 mln zł. Blisko 9 mln zł pochodzić będzie z miejskiego budżetu. Pozostała kwota - 16 mln zł, sfinansowana zostanie przez dofinansowanie unijne, na które umowa została podpisana na początku stycznia br. przez Prezydenta Pawła Silberta.

Planowany harmonogram prac w ramach MCIT:

  • luty 2017 r. - ogłoszenie postępowania,
  • marzec/kwiecień 2017 r. - rozstrzygnięcie przetargu,
  • maj/czerwiec 2017 r. - rozpoczęcie prac,
  • III kw. 2018 r. - zakończenie prac.
Obrazek
Obrazek