Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Tour de Pologne znowu w Jaworznie!

10 lutego 2017, 14:30

Tour de Pologne znowu w Jaworznie

Tour de Pologne znowu w Jaworznie

Po raz kolejny Jaworzno stanie się areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce! Już 1 sierpnia br. z rynku wystartuje bowiem jeden z etapów 74. Tour de Pologne. W czwartek, 2 lutego w warszawskiej siedzibie Lang Team umowę w tej sprawie podpisali dyrektor generalny TdP Czesław Lang oraz Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

Rozmowy w sprawie organizacji w naszym mieście tego prestiżowego wyścigu trwały kilka miesięcy.

- Jaworzno było już dwa razy na trasie Tour de Pologne, jako miasto startowe i premia specjalna. Teraz znowu pojawią się tam kolarze największych grup świata i bardzo się z tego cieszę, bo to miejsce, gdzie ludzie kochają i rozumieją sport - mówi Czesław Lang.

Ogromny sukces wcześniejszych edycji imprezy oraz duże zainteresowanie z jakim Tour de Pologne spotkało się w Jaworznie sprawiły, że prezydent Paweł Silbert podjął decyzję, by negocjować dwuletnie prawo organizacji startu. Dzięki temu najlepsi kolarze świata przyjadą do Jaworzna również w 2018 roku. Będzie to o tyle niezwykłe, że w przyszłym roku wyścig będzie świętował 90-lecie istnienia. Pierwsze zawody - nazywane wówczas Biegiem Dookoła Polski - odbyły się bowiem 7 września 1928 roku.

- Przygotowania do startu idą pełną parą - mówi Tadeusz Kaczmarek. - Co chwilę przychodzą nam do głów nowe pomysły. Start kolarzy będzie zwieńczeniem całego szeregu imprez i wydarzenia dla mieszkańców, w których rower odgrywać będzie główną rolę.

Warto przypomnieć, iż według ubiegłorocznego badania opinii mieszkańców to właśnie Międzynarodowe Wyścigi Kolarskie (w tym Tour de Pologne) zostały najwyżej ocenioną imprezą spośród organizowanych w 2016 roku wydarzeń.