Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Finał Plebiscytu "Sportowiec Roku 2016”

9 lutego 2017, 10:52

fot. Arkadiusz Gola

fot. Arkadiusz Gola

W kolejnej edycji Plebiscytu "Sportowiec Roku 2016" Dziennika Zachodniego sportowcy z Jaworzna zajęli wysokie pozycje w dwóch kategoriach: "Animator Sportu Młodzieżowego" oraz "Drużyna województwa śląskiego 2016". W uroczystej gali udział wzięli: Tadeusz Kaczmarek - Zastępca Prezydenta, Sebastian Kuś - Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Zastępca Dyrektora MCKiS ds. Sportu - Dariusz Chrapek.

W kategorii "Drużyna województwa śląskiego 2016" I miejsce zajęła drużyna MCKiS Tytan Jaworzno - siłowanie na rękę, która zdobyła 14 281 głosów. Sekcja powstała przy MCKiS Jaworzno w 2004 roku. Od tego czasu trzykrotnie zdobyła pierwsze miejsce drużynowe w Mistrzostwach Polski oraz czterokrotnie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w Pucharze Polski. W 2016 roku drużyna  wywalczyła: I miejsce w Pucharze Polski Seniorów drużynowo w Katowicach i I miejsce na Mistrzostwa Polski Seniorów drużynowo Gdańsk. W tym czasie zawodnicy łącznie zdobyli - 20 medali złotych, 15 medali srebrnych i 13 medali brązowych.

Drugie miejsce zajęła drużyna Team Jaworzno grupa rowerowa - pod kierownictwem Prezesa Grzegorza Oleksiaka, która zdobyła 14 180 głosów. Grupa działa od 2014 roku. W lipcu 2014 zorganizowali pierwszy NIGHT Biking Jaworzno. W 2016 roku zorganizowali 5 imprez nocnych i byli pomysłodawcami, współorganizatorami 1 Rodzinnego Rajdu Rodzinnego w Jaworznie. Co miesiąc w nocnych rowerowych eskapadach bierze udział około 300, a nawet 400 rowerzystów.

W kategorii Animator Sportu Młodzieżowego miejsce trzecie zajęła Aneta Szczyrzyca z MCKiS Podłęże Jaworzno, która zdobyła 7695 głosów. Aneta Szczyrzyca jest instruktorem sportu, fitnessu i tańca towarzyskiego. Jest również pedagogiem oraz muzykiem w Klubie MCKiS Podłęże w Jaworznie. Prowadzi zespoły MIni-STARS, STARS-JUNIOR, INSIDE oraz FITNESS, zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w Klubie MCKiS Strażak w Dąbrowie Narodowej. Prowadzi też grupy taneczne - tańca nowoczesnego - dla dzieci i młodzieży, jak i grupy fitness i aerobik dla dorosłych. Jest też trenerką zespołu seniorów Hula Babula.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Dziennika Zachodniego - fot. Arkadiusz Gola.

Więcej na https://www.facebook.com/dziennikzachodni/

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek