Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Ostatnie pożegnanie kpt. Stanisława Nowakowskiego

2 lutego 2017, 10:18

Z wojskowymi honorami i ceremoniałem, w środę - 1 lutego pożegnaliśmy kapitana Stanisława Nowakowskiego. Społecznika, inicjatora i organizatora wydarzeń o charakterze patriotycznym. Oddanego środowisku kombatanckiemu i pamięci o walce o dobro Ojczyzny.

Zasłużonego jaworznianina żegnała Rodzina, przedstawiciele środowisk kombatanckich, władze miasta, środowisko wojskowe i mieszkańcy Jaworzna. Uroczystą Mszę Świętą poprowadził Dziekan Kolegiaty pw. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny - ks. Eugeniusz Cebulski.

- Odszedł od nas Kapitan Stanisław Nowakowski. Nasz Przyjaciel, wspaniały człowiek, godny naśladowania, prawy, trzymający się zasad. Człowiek nie godzący się na niesprawiedliwość, zakłamanie, fałsz. Szczerość, która przemawiała przez Pana Stanisława od razu chwytała za serce - mówił podczas mszy żałobnej Prezydent Miasta Paweł Silbert. - Pan Stanisław potrafił w niesamowity sposób zjednywać sobie ludzi. Nawet najdrobniejszy kontakt z nim powodował, że człowiek miał ochotę przebywać w jego towarzystwie, czerpać garściami z jego obecności. Miał bardzo ważną cechę, zapomnianą trochę w dzisiejszym zabieganym świecie, potrafił okazać zainteresowanie drugiej osobie.

Po zakończeniu mszy uczestnicy ostatniego pożegnania odprowadzili zmarłego na miejsce spoczynku na cmentarzu Pechnickim.

W imieniu Prezydenta Miasta i Rodziny śp. Stanisława Nowakowskiego składamy podziękowania dla wszystkich uczestników uroczystości żałobnej, w tym przede wszystkim dla Księdza Dziekana Eugeniusza Cebulskiego, żołnierzy XXXIV Garnizonu Rakietowego w Bytomiu, Orkiestry Wojskowej w Bytomiu, członków Stowarzyszenia Armii Krajowej oraz obecnych na uroczystościach Pocztów Sztandarowych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości A.Tury

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek