Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Biesiada z folklorem

31 stycznia 2017, 09:57

W miniony poniedziałek, 30 stycznia br. odbyło się wyjątkowe spotkanie. W Domu Kultury w Jeleniu Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów przygotował biesiadę, podczas której zebrani goście spotkali się, aby bawić się przy muzyce ludowej oraz poznać bliżej zaproszonych gości, m.in. niezwykle uzdolnioną rodzinę rzeźbiarzy z Alwerni.

W spotkaniu udział wzięła Zastępca Prezydenta Miasta - Monika Bryl, a jego organizacja możliwa była dzięki zaangażowaniu Danuty Milner - Brzóski oraz wsparciu Radnego Janusza Papugi.

Zebrani goście mieli okazję poznać rodzinę rzeźbiarzy z Alwerni - Zofię i Edwarda Góreckich, którzy z dużym powodzeniem prowadzą pracownię rzeźby ręcznej i galerię "Drzewiej":

"Naszą działalność rozpoczęliśmy kilka lat temu. Zainspirowały nas ptaki rzeźbione przez dziadka, które wiszą w naszym domu już kilkanaście lat. Postanowiliśmy kontynuować tę tradycję. Uważamy, że ptaki zachwycają swoim naturalnym pięknem i różnorodnością barw. Na początku było to kilka sztuk, które pokazywaliśmy na konkursach. Kiedy zauważyliśmy, że nasze prace cieszą się dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność o większą ilość gatunków ptaków. Obecnie możemy zaoferować całą gamę polskiego ptactwa" - opisują swoją twórczość Zofia i Edward Góreccy na swojej stronie internetowej.

Swoje piosenki, wiersze oraz limeryki zaprezentował Wacław Płonka - satyryk z Alwerni, twórca oryginalnych i humorystycznych utworów. W biesiadzie udział wzięła również Jolanta Getler-Bieniek - przedstawicielka środowiska polonijnego w Kandzie, blisko związana z Jaworznem, która uświetniła spotkanie piękną grą na skrzypcach.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek