Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Spotkanie rodzin wielodzietnych

16 stycznia 2017, 10:42

Tradycją już jest, że w okresie świątecznym Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych organizuje spotkania, na które zapraszani są przedstawiciele władz miasta. Niedawne Boże Narodzenie było więc okazją, żeby złożyć sobie życzenia i omówić sprawy ważne z punktu widzenia członków stowarzyszenia.

W niedzielę - 15 stycznia - z rodzinami wielodzietnymi spotkali się Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl, poseł Dariusz Starzycki oraz bp Grzegorz Kaszak.

Po Mszy Świętej koncelebrowanej przez Biskupa Diecezji Sosnowieckiej Grzegorza Kaszaka i proboszcza parafii księdza Józefa Lendę, jej uczestnicy przeszli do odświętnie przygotowanej sali, gdzie czekał na nich poczęstunek, a na dzieci słodkie upominki od prezydent Moniki Bryl oraz posła Dariusza Starzyckiego. Oprócz wspólnego kolędowania, zaproszeni goście złożyli sobie nawzajem życzenia, obejrzeli jasełka w wykonaniu najmłodszych członków stowarzyszenia oraz rozmawiali m.in. o rządowym projekcie pod nazwą "Rodzina 500+".

W sumie Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych zrzesza ponad 200 osób. Wśród członków są zarówno rodziny pięcio, jak i jedenastoosobowe. Czasami są to także rodziny zastępcze, które podjęły trud wychowania nie tylko swoich biologicznych pociech.

Zdjęcia dzięki uprzejmości A.Tury

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek