Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Goście z Hereford w Jaworznie

13 stycznia 2017, 14:40

Przez ostatnich pięć dni, w naszym mieście gościliśmy delegację z angielskiego miasta Hereford. Do Jaworzna zawitał burmistrz Jim Kenyon, radne Laura Hall i Kath Hey, fotograf Jimmy Gough oraz doradca burmistrza do spraw kontaktu z Polską i polską społecznością Jacek Andrychiewicz, a także jaworznianka Anna Skoruś, która zainicjowała kontakt pomiędzy samorządami.

Hereford to angielskie miasto, leżące w pobliżu granicy z Walią. Zamieszkuje je około 53 tysięcy mieszkańców, w tym ponad trzy tysiące Polaków. Właśnie dobre relacje z polską społecznością, jak i chęć zawiązania współpracy z polskim miastem skłoniły burmistrza Jima Kenyona do nawiązania bliższych kontaktów z Jaworznem i spotkania z prezydentem Pawłem Silbertem.

Trwająca pięć dni wizyta angielskiej delegacji obfitowała w bogaty program. W agendzie znalazły się oficjalne spotkania z jaworznickimi włodarzami, jak i poznawanie polskich miast i kultury. W tym czasie nasi goście odwiedzili jaworznicki Rynek, Bibliotekę, Muzeum, a także GEOsferę. Wolny czas spędzili również na wycieczkach do Krakowa, Kopalni Soli w Wieliczce i Browaru w Tychach.

Celem wizyty jest nawiązanie kontaktu pomiędzy samorządami, przygotowanie zarysu przyszłej współpracy partnerskiej pomiędzy miastami oraz promocja i wymiana dobrych praktyk w wielu aspektach funkcjonowania samorządu m.in. współpracy kulturalnej, edukacyjnej i gospodarczej.


***

Hereford, to angielskie miasto, położone w hrabstwie Herefordshire, w pobliżu granicy z Walią. Słynie m.in. z największej znanej mapy średniowiecza – pochodzącej z ok. 1300 roku i katedry zbudowanej w 1079 roku, w której znajduje się ww. mapa.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek