Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Orszak Trzech Króli

28 grudnia 2016, 11:53

Po raz kolejny w Dzień Objawienia Pańskiego, 6 stycznia br. (piątek), jaworznianie będą mieli okazję przemaszerować przez jaworznicki rynek w "Orszaku Trzech Króli". Styczniowe święto będzie znakomitą okazją do ugoszczenia mędrców ze wschodu, a dla mieszkańców kolejną możliwością zobaczenia żywej szopki.

Dla wielu mieszkańców odwiedzanie szopki na rynku staje się nieodłącznym elementem świąt. Żywe zwierzęta i uśmiechnięci królowie to wielka atrakcja, ale także miejsce spotkań i integracji całych rodzin.
"Orszak Trzech Króli" przejdzie z Kolegiaty św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie na płytę Rynku Głównego do tradycyjnej bożonarodzeniowej szopki, gdzie nastąpi finał uroczystości.

Harmonogram wydarzenia:

12.00 - 13.00 - msza św. w kolegiacie pw. św. Wojciecha i Katarzyny

13.00 - 14.15 - przejście orszaku na płytę Rynku i realizacja programu Orszaku Trzech Króli:

  • przemarsz przez Rynek,
  • postój na rozważanie przy 3 "stacjach",
  • finał przy szopce zwieńczony koncertem scholi dziecięcej z Kolegiaty pw. św. Wojciecha i Katarzyny

14.15 - odjazd "Trzech Króli" na traktorkach w trzech kierunkach do wybranych instytucji, gdzie po dotarciu nastąpi zakończenie obchodów.

Organizatorami tegorocznego "Orszaku Trzech Króli" jest Miasto Jaworzno, Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka, Wspólnota Betlejem oraz Parafia pw. Św. Wojciecha i Katarzyny

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu!