Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Budowa Obwodnicy Północnej z lotu ptaka

28 grudnia 2016, 11:09

Trwa budowa 2,5-kilometrowego odcinka Obwodnicy Północnej - od ul. Chełmońskiego do ul. Św. Wojciecha. Dzięki inwestycji za ponad 7,8 mln zł, mieszkańcy zyskają zupełnie nowe połączenie, które zdecydowanie poprawi komunikację w tym rejonie i odciąży Śródmieście.

Po wybudowaniu obwodnicy żaden podróżny, który musi się przedostać między osiedlami Jaworzna, nie będzie musiał przejeżdżać przez ścisłe centrum miasta. Pozostawi hałas i spaliny z dala od przestrzeni, gdzie mieszkają dziesiątki tysięcy ludzi. Nawet w przyszłości, gdy doczekamy się rewolucji w sposobie poruszania się pojazdami - obwodnica będzie trwałym szkieletem transportowym miasta.

Wzdłuż nowej obwodnicy została poprowadzona droga dla rowerów i pieszych o szerokości 3,5 metra. Dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkowników, obok skrzyżowania na Sadowej Górze powstał podziemny tunel. Na najważniejszej części Obwodnicy Północnej łączącej ul. Obrońców Poczty Gdańskiej z ulicą Św. Wojciecha zbudowano już rondo z doprowadzeniami, a kolejne metry obwodnicy zyskują asfaltową nawierzchnię.