Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Szlachetna Paczka w Jaworznie

10 grudnia 2016, 13:40

Jaworzno po raz kolejny włączyło się do świątecznej akcji "Szlachetna Paczka", której wielki finał w naszym mieście odbywa się 10 grudnia w Teatrze Sztuk. To już piętnasta edycja kampanii, której główną ideą jest przekazywanie potrzebującym bezpośredniej pomocy tak, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Podczas tegorocznej edycji w pomoc dla jednej z jaworznickich rodzin włączyli się również pracownicy Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Za zebraną wśród pracowników urzędu kwotę, zakupiono artykuły spożywcze i przemysłowe, odzież, materace oraz upominki dla potrzebującej jaworznickiej rodziny. Pakowanie prezentów odbyło się w siedzibie jaworznickiej Straży Miejskiej, której funkcjonariusze koordynowali tegoroczną "Szlachetną Paczką" po stronie Urzędu. W piątkowych przygotowaniach świątecznych podarunków dla jaworznickiej rodziny, pomagała zastępca prezydenta Monika Bryl. Podczas dzisiejszego finału, w Teatrze Sztuk wiceprezydent Monika Bryl spotkała się z lokalnym sztabem "Szlachetnej Paczki", koordynatorami akcji, wolontariuszami i darczyńcami. Kolejne podarunki, dzięki ludziom dobrej woli trafiają do potrzebujących rodzin.

- Mamy świadomość, że wśród nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia. Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym otwieramy się na potrzeby innych i uruchamiamy w sobie pokłady dobra i bezinteresowności. Dlatego wszelka rzeczywista pomoc jest niezwykle ważna, szczególnie pomoc tym mniej obdarowanym przez los. Wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego w Jaworznie postanowiliśmy zaangażować się w przygotowanie tegorocznej Szlachetnej Paczki. Mam nadzieję, że ta akcja, jak i indywidualna pomoc pozwolą na obdarowanie rodzin potrzebnymi rzeczami, a Święta upłyną w dobrej, przyjaznej atmosferze  - mówi Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. W Jaworznie akcja jest organizowana od 7 lat. W Szlachetnej Paczce prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek